21 lipca w Kętrzyńskim amfiteatrze – mocne rockowe brzmienie. Wystąpią Centrala 57, Cochise, Kabanos, Lux Torpeda. Wydarzenie będzie oficjalnym rozpoczęciem „Mazurskiego Weekendu Historycznego”.

Centrala 57

Zespół Centrala 57 powstał w 2007 roku i do tej pory nieprzerwanie występuje na polskiej, choć nie tylko, scenie muzycznej. To młody zespół o bardzo ciekawym brzmieniu.

Udanie łączą rock z bluesem wciąż poszukując swojego brzmienia co daje wybuchową mieszankę różnych stylów. Od 10 kwietnia 2017 roku zespół Centrala 57 występuje w nowym składzie: Paweł Tur (gitara), Rafał Krzywosz (bas), Wojciech Sitnik (perkusja). Centrala 57 występowała jako support przed największymi legendami polskiego rocka!

Paweł Małaszyński Cochise

COCHISE – zespół muzyczny powstały w 2004 roku w Białymstoku. Ich muzyka to niepowtarzalna mieszanka rocka, metalu i grunge’u. Szukając inspiracji odważnie eksplorują nowe terytoria. Charyzmatyczny wokal, imponujące solówki gitarowe, dynamiczna perkusja i mocne basy są znakiem rozpoznawczym zespołu i sprawiają, że koncerty Cochise to prawdziwa bomba energetyczna!

W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja.

Kabanos

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

LUX TOTRPEDA

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ, łącząc znanych muzyków polskiej sceny muzycznej.
Muzyka LUXTORPEDY jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.
9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

źródło: walkiria.com.pl